Beer krigla
Beer datumi

Skopje Beer Fest 2019, стартува на 12-ти септември и трае до 15-ти септември, a ќе се одржи на стадионот арм, во Градски парк.

На повеќе од 30 штандови, посетителите ќе имаат можност да дегустираат повеќе од 80 домашни и странски брендови пиво и да уживаат во гурманските специјалитети на најдобрите локални шефови. фестивалот посветен на пивото, не оди без добра музика и спорт.

Годинaва ќе имаме три сцени, една со најдобрите изведувачи од домашната и регионалната музичка сцена, втора за silent disco и различни еколошки ритми подготвени од пакомак, и трета на која ќе навиваме заедно за најдобрата македонска одбојкарска репрезентација и тим по личен избор на светското првенство во кошарка.

Ладно пиво по промотивна цена, вкусна скара и квалитетна музика до раните утрински часови, за сите пиваџии, гурмани и журкаџии! Skopje Beer Fest -2019!

Последни Новости

September 11, 2019

Skopje Beer Fest 2019: Големи музички имиња, повеќе од 30 концерти за 4 дена на 2 бини

Од 12-ти до 15-ти септември на стадионот на АРМ во Градски парк ќе се одржи Skopje Beer Fest – за прв пат во организација на „Пасворд продукција“ и Град Скопје со четиридневна програма, многу пиво и бесплатен влез за време на целиот фестивал Атрактивната програма на овогодишното... »

September 10, 2019

Пријави се и волонтирај на Skopje Beer Fest

Здраво! Дали сакаш да си дел од организацијата на овогодинешниот Скопје „Beer Fest“ Доколку да - те молиме да ја пополниш кратката пријава! Четири дена исполнети со многу музика, многу пиво, забава и интересни изненадувања - помогни да го оствариме најмасовниот пивски... »

September 10, 2019

Заврши пријавувањето за натреварот во пиење пиво

За сите пивопијци и оние кои сакаат предизвици заедно со Escape Travel подготвивме натпревар во пиење пиво Пријавувањето е веќе завршено, а се одвиваше со пријавување во коментар со име и презиме на Фејсбук објавата на следниот линк По случаен избор ги избравме... »